This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Samsung SM-F761BZWGEUB F761B/DS Z FLIP 7 FE 5G WHITE 8/128GB
After a deal?
At PRC Direct, we always aim to give our customers the very best prices, that's why we continually monitor our prices to keep ahead of our competitors.
However, if you find the same product cheaper, supplied by a UK authorised dealer, brand new, boxed and in stock, WE WILL TRY to match or beat their price prior to purchase.
See more terms here
Contact Us for availability
- Warranty 2 Years
- ColourWhite
- Delivery Cost0
- Delivery Time1-3 Days
- Battery Life (Up to)Video Playback Time Up to 24
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097497837 |
| Colour | White |
| Model Number | SM-F761BZWGEUB |
| Delivery Time | 1-3 Days |
| Delivery Cost | 0 |
| Battery Life (Up to) | Video Playback Time Up to 24 |
| Storage (GB/TB) | 128GB |
| Memory (GB) | 8GB |
| Max Refresh Rate (Main Display) | 120 Hz |
| Resolution (Main Display) | 720 x 748 |
| Rear Camera - Resolution | 50.0 MP + 12.0 MP |
| Front Camera - Resolution | 10.0 MP |
| Battery Capacity (mAh, Typical) | 4000 mAh |






