This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Samsung SM-F766BZKHEUB F766B Z FLIP 7 5G JETBLACK 12/512GB
After a deal?
At PRC Direct, we always aim to give our customers the very best prices, that's why we continually monitor our prices to keep ahead of our competitors.
However, if you find the same product cheaper, supplied by a UK authorised dealer, brand new, boxed and in stock, WE WILL TRY to match or beat their price prior to purchase.
See more terms here
Contact Us for availability
- Warranty 1 Year
- ColourJet Black
- Battery Life (Up to)Video Playback Time Up to 31
- Size (Main Display)174.1mm (6.9" full rectangle) / 171.5mm
- Storage (GB/TB)512GB
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806097492160 |
| Colour | Jet Black |
| Model Number | SM-F766BZKHEUB |
| Battery Life (Up to) | Video Playback Time Up to 31 |
| Size (Main Display) | 174.1mm (6.9" full rectangle) / 171.5mm |
| Storage (GB/TB) | 512GB |
| Memory (GB) | 12GB |
| Max Refresh Rate (Main Display) | 120 Hz |
| Resolution (Main Display) | 1048 x 948 |
| Rear Camera - Resolution | 50.0 MP + 12.0 MP |
| Front Camera - Resolution | 10.0 MP |
| Battery Capacity (mAh, Typical) | 4300.0 mAh |






